Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 736 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

odpowiedzi na komentarze

sobota, 28 lutego 2009 18:34
Znowu. A dzisiaj tylko to, bo mam mało czasu. Nie zdążyłabym stworzyć jakiejś konktetnej notki.

1. Chochliki zimą

 • dodano: 26 lutego 2009 15:51

  Mam dość ważne pytanie. Niedawno napisałaś, że zimą można też spróbować zlapać chochlika. Tylko czy mam ich szukać tam gdzie przesiadują latem czy na obecną pore roku zmieniają swój dom? ;p
  Prosze odpisz.

  autor: Paula

 • No więc wszystko zależy od rodzaju chochlika. Chochliki, które żyją w Polsce potrafią na różne sposoby dostosować się do zimy. No więc są przede wszystkim dużo mniej aktywne, tzn. że trudniej je zobaczyć... Na pewno nie latają radośnie po łąkach tak jak latem. Niektóre chochliki przenoszą się do siedzib elfów, by uzyskać od nich pomoc. Niektóre pozostają na drzewach, jeśli drzewa te są zamieszkiwane przez duchy drzew. Mogą mieszkać w dziuplach. Krzewne można oczywiscie spotkać w gestych krzakach i krzewach, chronione przez gałęzie przed zimnem, śniegiem itd. Chochliki mieszkające bliżej zabudowań mogą zagnieździć się w piwnicy czy na strychu!

  2. Dar widzenia Natal-c

 • dodano: 22 lutego 2009 12:22

  Jeszcze nie jestem taką prawdziwą nastolatką dzisiaj są moje 11 urodziny. Wtedy na podwórku byłam sama i nikogo nie dotykałam, a w wieku przejścia jeszcze nie jestem. Mam wybrukowane podwórko więc nie dotknęłam koniczyny. Widziałam go jak skakał z dzidą pomiędzy moim domem, a domem moich sąsiadów; i to nie był pierwszy raz widziałam też salamandrę, ducha drzew, chochliki (skórzanoskrzydły, skoczka zwinnego, skoczka brodatego i kwiatogłowego). Czasami wydawało mi się, że widzę jakiś kształt, coś jak smok. W dodatku mieszkam na wsi otoczonej pięknymi lasami. Jest mnóstwo dużych, ładnych polan. Na jednym z drzew jest coś jak klatki do trzymania ofiar goblinów.

  autor: Natal-c

 • Starsze 'dzieci' także zaliczane są do 'przejściowego' okresu w życiu. Więc Ty jak najbardziej możesz posiadać Dar widzenia właśnie dzięki swemu wiekowi. Ale nie wykluczone, że posiadasz 'stały' Dar widzenia. Tylko w takim przypadku - w jaki sposób go otrzymałaś? Nacierałaś sobie czymś oczy? To już sama się zastanów :)  No i uważaj na to drzewo z klatkami! Mam nadzieję, że to stary obóz goblinów, albo tylko tymczasowy, bo inaczej może być niebezpiecznie.

  3. Zdjęcia i inne

 • dodano: 22 lutego 2009 14:16

  Masz zdjęcia chochlików?

  autor: Kamelia

 • dodano: 22 lutego 2009 15:21

  Wiesz, może udało by ci się zrobić zdjęcie przez kamienne oko? Lub poprosić chochlika by się pokazał? Bo jak dla mnie to nie masz więcej informacji niż było w książce...
  A to podejrzane. I nie wież we wszystko co Holly mówi.
  Co do ligi w polskiej wersjii językowej to mam pustą stronę internetową (nie bloga) na której moglibyśmy to zrobić!

  autor: Kamelia

  Nie udało mi się sfotografować istoty fantastycznej. Zresztą, gdyby sie dało, to czy w Interniecie nie byłoby już pełno zdjęć chochlików i skrzatów? Po to spróbowałam je narysować, żebyscie mniej więcej wiedzieli, jak moje wyglądają, bo nie wychodziły zdjęcia. I nie zgadzam się, że mam informacje tylko z książek. Ten kto tak twierdzi, musiał w ogóle nie czytać notek. Zamieszczam informacje także z innych źródeł, jak i moje własne spostrzeżenia i opinie. Oczywiście w najważniejszych kwestiach moje wypowiedzi są zgodne z tym, co jest w książkach, bo są tam wszystkie podstawowe informacje! Podejrzane byłoby, gdyby moje informacje nie były zgodne z tymi zawartymi w książkach, prawda? Nie tak łatwo jest dodać coś od siebie, bo Artur Spiderwick był wybitnym uczonym, opisał większość stworzeń, zjawisk itd., a ja jestem amatorką, nie mam wykształcenia przyrodniczego. Nie rozumiem natomiast co miało znaczyć to zdanie : "I nie wież we wszystko co Holly mówi."  Z czego wnioskujesz, że wierzę w każde słowo Holly? Nie wiem, o co Ci chodzi. Nawet nie przetłumaczyłam sobie wywiadów z Holly, bo po prostu nie chciałam. Ona spisała przygody rodzeństwa Grace i za to ją szanuję, ale nie zagłębiałam się jakoś specjalnie w jej wypowiedzi. Natomiast, co do polskiej ligii: nie mam czasu. Tworzenie strony internetowej, jakiejkolwiek, zajmuje bardzo dużo czasu, a co dopiero strony o tak rozległym temacie. Wolę blogi, bo są prostrze w obsłudze i szybsze. Więc niestety muszę odmówić i ograniczyć się do niezbyt częstych notek na tym blogu.


  Podziel się
  oceń
  0
  0

  komentarze (5) | dodaj komentarz

  'Mikstura na gobliny' i odpowiedzi

  sobota, 21 lutego 2009 0:16
  'Mikstura na gobliny'

  z filmu i gry
  skuteczność niepotwierdzona

  'Połącz płomienny charakter soli kuchennej (chlorku sodu) z kwaśnym likopenem - sosem pomidorowym - i dodaj kwaskowego płynu - octu. Następnie zagęszcz wszystko owsianką. Wymieszaj. Wal tym w gobliny, bo bezpośredni kontakt z sosem pomidorowym powoduje u nich poparzenie skóry. Mikstura działa jak kwas.'*

  * Nie wypróbowywałam tej mikstury na goblinach. Podobno potrafi także ugasić salamandrę. Cóż, być może pomidory i inne kwaskowe substancje rzeczywiście mają niekorzystny wpływ na gobliny. Na pewno wiem tylko tyle, że sól odstrasza wiekszość istot z Niewidzialnego Świata i może rozproszyć niektóre iluzje.

  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::  I znów odpowiedzi. To stało się już rytuałem ;)


  1. Dar widzenia i łapanie chochlików.

 • dodano: 18 lutego 2009 20:55

  Bardzo dziękuję ci za pomoc! Bardzo cenie sobie twoje rady. Marzę o chochliku od dawna i to właśnie chochlika Krzewnego. Masz wspaniałego bloga i świetnie mi się z tobą gada. Nie posiadam internetu dlatego nie za często piszę;-) Chcę mieć chochlika, ale jak na razie nie udaje mi się go zdobyć. Podałaś dużo sposobów, ale np., żeby złapać chochlika trzeba to robić latem. Mam nadzieję, że to mi się uda. Właśnie zastanawiam się czy piekną opuszczona polana może być? Są tam kwiaty i stare duże drzewa. A jeśli chodzi o dar widzenia to nie jestem pewna czy go posiadam, ale czasami mi się wydaje, że coś widzę. Mogę opisać prawie dokładnie goblina, a kiedy go widziałam nie miałam jeszcze przewodnika.

  autor: Natal-c

 • Nmzc, lubie odpowiadać na komentarze. Dziekuję za komplementy.
  Jeśli chodzi o łapanie chochlików, to rzeczywiscie ich aktywność zimą jest znacznie mniejsza niż latem. aczkolwiek możnaby się pokusić o zamontowanie pułapki: zbudować klatkę i do środka włożyć przynętę i zainstalować system, który zamknąłby drzwiczki po naruszeniu przynęty... Nie jestem orłem z techniki, więc nie wiem jak dokładnie możnaby coś takiego skonstruować, ale gdyby się uprzeć pewnie byłoby to możliwe.
  Jeśli chodzi o dar widzenia... Po tym co napisałaś trudno stwierdzić, czy go posiadasz. Jeśli jesteś nastolatką, mogłaś coś dojrzeć, ponieważ nastolatki są 'pomiędzy': pomiedzy dzieciństwem i dorosłością. Mogłaś stać 'między żywiołami', tzn. np. jedną nogą stać w wodzie (choćby w kałuży) a drugą na ziemi. Może dotknęłaś wtedy czterolistnej koniczyki lub kogoś, kto już posiadał ten dar. Mogłaś spojrzeć przez jakiś prowizoryczny okrąg. Szanse ujrzenia Niewidzialnego Świata zwiększa także odpowiednia pora. Pora dnia 'pomiędzy' tj. z samego rana i o zmierzchu. Pragnę także zauważyć, że iluzje stwarzane przez fantastyczne istory można czasem rozwiać solą, albo po prostu dojrzeć prawdę 'kątem oka' - to dość często spotykany sposób. Wymienione tu sposoby, to sposoby na tymczasowe zyskanie daru widzenia. Oczywiście nie wszystkie. Żeby zyskać dar widzenia na zawsze, trzebaby wetrzeć w powieki specjalną substancję - substancję pochodzacą od samych istot fantastycznych, a więc niezwykle trudną w zdobyciu.


  2. Nieśmiertelność

 • dodano: 19 lutego 2009 11:53

  Czy można zabić chochlika???

  autor: kacper235569


  Oczywiscie, że można zabić chochlika. Nie ma czegoś takiego jak 'nieśmiertelność'. Istoty fantastyczne są po prostu długowieczne, ale można je uśmiercić jak wszystko, co żyje. Przeczytaj uważnie opowieść o przygodach rodzeństwa Grace'ów. Jest tam wiele śmierci. Jest mowa o malejącej populacji elfów, opisane polowanie na jednorożca. Gobliny zabiły całą gromadę krasnoludów. Troll zjadł z 10 goblinów. Byron zjadał smoki. Gobliny topiły w miodzie chochliki. A Kwikołek zjadł ogra...
  Zrozumiałam to pytanie w sensie 'czy da się uśmiercić...' i tu odpowiedź brzmi tak. Jeśli jednak pojmować je w sposób 'czy wolno zabijać...' no to chyba oczywiste, że każdy, kto ma choćby najmniejsze poczucie moralności odpowie 'nie'.


 • Podziel się
  oceń
  0
  0

  komentarze (5) | dodaj komentarz

  Moje chochliki i odpowiedzi

  piątek, 06 lutego 2009 17:00

  Witajcie ponownie. Na następną notkę będzie trzeba trochę poczekać...


  Na początku zamieszczę rysunki moich chochlików. Są podpisane, ale i tak proszę, żeby ich nie kopiować.
  Rysunki nie są najlepsze. Po pierwsze dlatego, że jestem rysowniczką amatorką, po drugie, bardzo ciężko było narysować ruchliwe chochliki trzymając jednocześnie przy oku kamienne oko, więc rysunki nie są do końca wierne oryginałowi, po trzecie, miałam problemy z przeniesieniem plików na komputer i dostosowaniem ich do formatu takiego, by dało je się umieścic na bloogu.


    Barwinek

    Słoneczko  *********************************************************************

  Część druga: odpowiedzi na komentarze.


  1. M.in. - sprzedawcy

  • dodano: 02 lutego 2009 19:53

   Chodzi o to,że umiem trochę po angliku, ale nie aż tak,żeby zrozumieć tę stronę ligi. Może ty znasz jakąś polską stronę ligi? Albo uczciwego sprzedawcę. A w dodatku nawet nie wiem gdzie mam wejść, żeby zamówić tego chochlika. Aha i fajnie by było, żebyś napisała więcej o sobie, np. gdzie mieszkasz. Pomóż:-)

   autor: Natal-c

  Polska wersja strony MLC raczej nie istnieje. Najlepiej byłoby dla Ciebie, żebyś zaprosiła do siebie kogos, kto radzi sobie z językiem angielskim. Trudno mi polecić jakiegoś sprzedawcę, bo ja swoje chochliki łapałam sama. Radzę założyć temat na forum, jesli w wersji polskiej nie znajdziesz niczego odpowiedniego, najlepiej wejdź na forum zagraniczne i załóż temat po angielsku. Zapytaj o sprzedawcę. Dobrzeby było, żebyś miała możliwość zadać takiemu sprzedawcy kilka pytań. W ten sposób mogłabyś sprawdzić jego wiarygodność, czy w ogóle kiedykolwiek widział chochlika. Podam tu kilka przykładowych pytań, jakie warto zadać: "Czy chochlik jest ruchliwy?" (Powienien być bardzo ruchliwy i próbować ucieczki przy pierwszej lepszej okazji.) "Czym go pan karmi?" (Chochlik zje wszystko, czym go poczęstujesz. Ich naturalnym pozywieniem są magiczne owoce, ale ponieważ są trudno dostepne można z powodzeniem karmić chochlika wszystkimi naturalnymi produktami roslinnymi.) "Ile ma czułków?" (Zdrowe chochliki mają parzystą liczbę czułków.) "Czy potrafi korzystać z MP3, I-poda, telefonu komórkowego?" (Istoty fantastyczne nie lubią przedmiotów technicznych!). Można zadać oczywiscie inne pytania sprawdzające wiarygodność danego sprzedawcy.
  Jeśli chcesz nabyć chochlika, dość istotne jest, aby posiadać dar widzenia. Masz dar widzenia?
  Gdzie mieszkam? Na północy województwa śląskiego.

  2. Wystepowanie chochlików

  dodano: 11 stycznia 2009 20:11

  mam pytanie mam domek w borownie i tam jest tak srednio ludzi jest taki sredni lasek na boisku i tam nikt nie chodzi czy tam moga byc chochliki?

  autor: milena___ 


  Tak, mogą tam być chochliki. Niektóre chochliki wybierają na swój dom obrzeża miasta czy duże parki. Jeśli jednak w promieniu 40 km znajduje się las, tym bardziej stary las, żadziej nawiedzany przez ludzi niż zagajnik o którym pisałaś, to bardzo prawdopodobne, że chochliki tam właśnie się przeprowadziły. Aczkolwiek, jeżeli w zagajniku tym znajduje się drzewo, które zamieszkuje duch drzewa, to bardzo możliwe że chochliki zamieszkują jego koronę.
  Można sprawdzić, czy znajdują się tam chochliki, zostawiając im coś do jedzenia albo jakąś niezbyt ciężką błyszczącą rzecz, ale ten sposób jest zawodny, ponieważ do tego podarunku może dobrać się ptak czy inne zwierzę.

  3. Again...

 • dodano: 04 lutego 2009 21:20

  słuchaj mam problem bardzo chciałabym mieć chochlika ale niewiem jak pomuż

  autor: daria

 •  Dario: po pierwsze, istotne jest to, czy masz dar widzenia. Bez niego możesz mieć kłopoty z niewidzialnymi istorami. Co do pytania "jak?" radziłabym przeczytać dokładnie tę notkę i notkę z 27 grudnia 08r.  Ale powtórzę się jeszcze: można spróbować schwytać chochlika, można też go zakupić u jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy czy też hodowcy, lub za pośrednictwem Międzynarodowej Ligii Chochlików. To adres www MLC: http://international-sprite-league.com/ Co do łapania chochlików - radzę przeczytać notkę z 27grudnia.

  4. Dziękuję...
  Dziękuję wszystkim komentującym mojego bloga: za bezinteresowną ocenę mojego bloga i notki, za miłe słowa i za pozdrowienia :)
  Ja także pozdrawiam.


  *********************************************************************

  Chciałam jeszcze zaprosić do oglądania i komentowania zdjęć w galerii. Dodałam nowe zdjęcia z filmu, planu i dotyczące ekranizacji Kronik Spiderwick.
  To już koniec na dzisiaj. Do następnej notki :*

  PS: Komentarze bardzo proszę zostawiać pod najnowszą notką, żebym nie musiała ich szukać po całym bloogu. Z góry dziękuję.


  Podziel się
  oceń
  0
  0

  komentarze (1) | dodaj komentarz

  Zdjęcia w galeriach.


  wtorek, 21 listopada 2017

  Licznik odwiedzin:  68 284  

  Kalendarz

  « luty »
  pn wt śr cz pt sb nd
        01
  02030405060708
  09101112131415
  16171819202122
  232425262728 

  Głosuj na bloog


  zobacz wyniki

  Subskrypcja

  Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

  Statystyki

  Odwiedziny: 68284
  Wpisy
  • liczba: 69
  Galerie
  • liczba zdjęć: 93
  Bloog istnieje od: 3538 dni

  Wyszukaj

  Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

  Lubię to